Франция победи Полша с 3:1 в осминафинален мач на Световното първенство

...

ПЪЛЕН НАПРЕД! Мощна Франция разби Полша

Франция победи Полша с 3:1 в осминафинален мач на Световното състезание в Катар. Головете за " петлите " означиха Оливие Жиру и на два пъти Килиан Мбапе. За " Дружина Полска " прецизен бе Роберт Левандовски в 98-та минута от дузпа. Нападателят на Барселона в началото пропусна от бялата точка, само че съдията подреди осъществяването да бъде повторено и той не сгреши. Жиру стана футболистът с най-вече голове за националния тим на Франция, а Мбапе поведе измежду реализаторите на Мондиал 2022 с 5 попадения.

Още в 4-та минута Антоан Гризман извърши отлично корнер, при който Рафаел Варан атакувата топката с глава, само че ударът на централния бранител на " петлите " мина над напречната греда. В 13-та минута Орелиан Чуамени опита мощен удар от доста сериозна отдалеченост, само че Войчех Шчесни бе на добра позиция и съумя да избие. Малко след това Осман Дембеле направи добър независим пробив, влизайки към вътрешността на терена и опита изстрел с левия крайник, само че вратарят на Полша улови без проблеми.

В 21-та минута Роберт Левандовски се пребори за топката и опита шанса си от далечно разстояние, само че ударът му профуча около лявата греда на Юго Лорис. Франция за малко време одобри играта в своята половина, но организира страхотна контраофанзива, при която Гризман отклони вдясно към Осман Дембеле, който центрира с левия крайник за Оливие Жиру, само че нападателят не съумя от чиста позиция да вкара топката във вратата на Полша.
Килиан Мбапе навлезна в наказателното поле на Полша в 35-та минута и направи страховит финт, изпращайки Мати Кеш на земята, само че ударът на нападателя бе отразен от Шчесни. Малко по-късно Полша имаше най-чистото положени в мача, когато Пьотр Жиелински получи на точката на дузпата и опита изстрел от близка отдалеченост, само че Юго Лорис съумя да избави, последва добавка от Камински, само че Рафаел Варан почисти от голлинията.

В 44-та минута Килиан Мбапе достави точно подаване на Оливие Жиру, който съумя да се измъкне от засадата и да приключи с левия, с цел да открие резултата в интерес на " петлите ".
Второто полувреме стартира с опит на Антоан Гризман от свободен удар да заплаши вратата на Полша, само че Войчех Шчесни внимаваше и мазета топката. Малко след това Килиан Мбапе направи прекрасен независим пробив и най-после приключи с удар отвън наказателното поле, само че след получилия се рикошет, топката излезна в корнер.

В 58-та минута Оливие Жиру вкара необикновен гол със задна ножица, само че съдията малко преди този момент даде сигнал за нарушаване на Рафаел Варан против вратаря на Полша Войчех Шчесни.

Нова контраофанзива на Франция в 74-та минута, при която Килиан Мбапе получи топката от Осман Дембеле на границата на наказателното поле, а нападателят овладя и насочи извънредно мощен удар, не оставяйки късмет на Войчех Шчесни - 2:0.

Килиан Мбапе получи в наказателното поле от Маркус Тюрам, измъкна се от своя надзирател и насочи страховит удар, който влетя в мрежата на Войчех Шчесни, който нямаше по какъв начин да реагира. Феноменално осъществяване!

Аркадиуш Милик опита акробатично осъществяване след отбита топка, само че ударът се отклони от дясната греда на Юго Лорис и излезна в навън. Късмет за Франция!

В 98-та минута Полша получи правото да извърши дузпа след нарушаване за игра с ръка. Робърт Левандовски. но пропусна от бялата точка. Все отново, съдията подреди дузпата още веднъж да бъде изпълнена, защото Юго Лорис напусна голлинията си прибързано. Левандовски още веднъж застана зад топката и този път не сбърка, изпращайки стража на Франция в неверната страна.
Стартови сформира:

Франция:  1. Юго Лорис, 22. Тео Ернандес, 18. Дайо Упамекано, 4. Рафаел Варан, 5. Жул Кунде, 14. Адриен Рабио, 8. Орелиан Чуамени, 7. Антоан Гризман, 11. Осман Дембеле, 10. Килиан Мбапе, 9. Оливие Жиру

Треньор:  Дидие Дешан
Полша:  1. Войчех Шчесни, 18. Бартош Бережински, 14. Якуб Кивор, 15. Камил Глик, 2. Мати Кеш, 10. Гжегож Криховяк, 24. Пшемислав Франковски, 19. Себастиан Шимански, 20. Пьотр Жиелински, 13. Якуб Камински, 9. Роберт Левандовски
Треньор:  Чеслав Михневич
Източник: novsport.com